Законопроєкт має на меті охопити державною підтримкою якнайбільше студентів.

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який передбачає запровадження моделі державних грантів у сфері вищої освіти.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Документ передбачає зміни підходів у фінансуванні здобуття вищої освіти, які мають на меті охопити державною підтримкою якнайбільше студентів.

В уряді очікують, що модель державних грантів дозволить повністю або частково покрити витрати на навчання більшості здобувачів вищої освіти.

«Зараз 60% студентів навчається на контракті. Наша мета – щоб навпаки, понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки», – наголосив прем’єр-міністр.

Також він зазначив, що розроблений законопроєкт передбачає, що в майбутньому студенти зможуть навчатись за рахунок держзамовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також на контрактній формі навчання.