Правила прийому до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в 2018 році (витяг)
VII. Конкурсний відбір, його організація та проведення
7.1. Конкурсний відбір для здобуття ступенів вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань:
− для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти − у формі зовнішнього незалежного оцінювання, творчих заліків, творчих конкурсів, вступних іспитів або співбесіди в передбачених Умовами прийому, цими Правилами прийому випадках. У 2018 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифіката 2018 року з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд;
− для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти за спеціальностями 081 “Право” та 293 “Міжнародне право” − у формі єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей (за умови успішного проходження додаткового вступного випробування для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю); для вступу за спеціальностями галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини” (крім спеціальності 293 “Міжнародне право”) − у формі єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахових вступних випробувань (за умови успішного проходження додаткового вступного випробування для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю); з інших спеціальностей − у формі вступного іспиту з іноземної мови та фахових вступних випробувань (за умови успішного проходження додаткового вступного випробування для осіб, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти за іншою спеціальністю). У 2018 році приймаються результати єдиного фахового вступного випробування 2018 року. Оцінки з англійської, німецької, французької та іспанської мов приймаються лише з результатів єдиного вступного іспиту 2018 року;
− в інших випадках − у формах, встановлених цими Правилами прийому.
7.2. Конкурсний відбір проводиться на основі конкурсного бала, який розраховується відповідно до Умов прийому та цих Правил прийому.
7.3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються бали сертифіката(ів) зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів. Перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції на основі повної загальної середньої освіти визначено в додатку до цих Правил прийому.
7.4. Для конкурсного відбору осіб, які на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, зараховуються:
1) для вступу на спеціальність 081 “Право”:
− результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська);
− результати єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей, складовими якого є тест з права та тест загальної навчальної правничої компетентності;
2) для вступу на спеціальності галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини” (крім спеціальності 293 “Міжнародне право”):
− результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська);
− результати фахового вступного випробування;
3) для вступу за іншими спеціальностями:
− результати вступного іспиту з іноземної мови та інших фахових випробувань.
7.5. Особа може вступити до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала документа про вищу освіту бакалавра чи магістра.
7.8. Конкурсний бал розраховується:
1) для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = К1 * П1 + К2 * П2 + К3 * П3 + К4 * А + К5 * ОУ,
де П1, П2 − оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 − оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього предмета або творчого конкурсу; А − середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100 − 200 (додаток до Правил прийому), ОУ − бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів при вступі на спеціальності (спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 2 до Умов прийому, додаток до цих Правил прийому).
Бал за успішне закінчення підготовчих курсів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки для вступу до нього розраховується особам, які успішно закінчили підготовчі курси університету (за результатами підсумкової атестації). Підсумкова атестація здійснюється з використанням шкали оцінювання від 100 до 200 балів. Успішним вважається закінчення підготовчих курсів з кількістю балів не менше, ніж 150.
Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлюються Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки з точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не повинен перевищувати 0,25 (0,5 − для спеціальностей галузі знань 02 “Культура і мистецтво” та спеціальності 191 “Архітектура та містобудування”); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,05. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.
Невід’ємні вагові коефіцієнти для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за спеціальностями встановлені цими Правилами прийому (див. додаток).
Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: “3” відповідає “6”, “4” відповідає “9”, “5” відповідає “12”. У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2.
Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Мінмолодьспорт України) зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.
Призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) при вступі на навчання за спеціальностями 014 “Середня освіта (Фізична культура)” та 017 “Фізична культура і спорт” останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.
Призерам (особам, нагородженим дипломами I-III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів − членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200 (крім вступу на спеціальності галузі знань 29 “Міжнародні відносини”). Інформацію про них приймальні комісії отримують з Єдиної бази.
Учасникам Всеукраїнської олімпіади Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка, можуть нараховуватись додаткові бали до оцінки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в університеті в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет. Всеукраїнські олімпіади Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки проводяться відповідно до Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2016 року № 1587, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 року за № 16/29884.
Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:
РК дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти) у місті Києві, 1,04 − у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладах вищої освіти, 1,02 − в інших випадках;
ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та 1,00 в інших випадках;
СК дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах не менше двох років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 − для спеціальностей галузі знань 20 “Аграрні науки та продовольство”), та 1,00 в інших випадках;
ПЧК дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України “Про вищу освіту”, та 1,00 в інших випадках.
Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200;
2) для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 “Право” за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 + П3,
де П1 − оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови, П2 − оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест з права, П3 − оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із загальних навчальних правничих компетентностей;
3) для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини” (крім спеціальності 293 “Міжнародне право”) за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 + П3,
де П1 − оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови, П2 − оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), П3 − оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) на основі якого здійснюється вступ) відповідно до Правил прийому (за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники); П3 складається з суми двох показників: 1) середній бал документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ (максимальний показник – 15 балів) та 2) додаткові бали за навчальні та наукові досягнення (максимальний показник – 5 балів). Сумарна максимальна кількість балів за показником П3 становить 20 балів.
Порядок розрахунку середнього бала документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ і нарахування додаткових балів за навчальні та наукові досягнення визначено пунктом 7.9 цих Правил прийому.
4) в інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до цих Правил прийому.
У цих випадках для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, крім спеціальностей галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 08 “Право”, 24 “Сфера обслуговування”, 29 “Міжнародні відносини”, на основі здобутого ступеня вищої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста конкурсний бал розраховується за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 + П3,
де П1 − оцінка вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів), П2 − оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), П3 − оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) на основі якого здійснюється вступ) відповідно до Правил прийому (за шкалою від 0 до 20 балів); П3 складається з суми двох показників: 1) середній бал документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ (максимальний показник – 15 балів) та 2) додаткові бали за навчальні та наукові досягнення (максимальний показник – 5 балів). Сумарна максимальна кількість балів за показником П3 становить 20 балів.
7.9. При розрахунку середнього бала документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, враховуються усі підсумкові оцінки з навчальних дисциплін, практик, оцінок за державну атестацію, виставлені за 5-бальною системою (шкалою) оцінювання знань.
Середній бал визначається:
– для вступників для здобуття ступеня магістра на базі ступеня бакалавра (магістра) – за додатком до диплома бакалавра;
– для вступників для здобуття ступеня магістра на базі освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста – за додатком до диплома бакалавра (за наявності) або диплома спеціаліста (якщо диплом бакалавра не видавався).
Розрахунок середнього бала документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, здійснюється за формулою:
Середній бал (СБ) = СА х 3,
де СА – середнє арифметичне оцінок документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ. СА розраховується шляхом додавання усіх підсумкових оцінок, виставлених у додатку до відповідного диплома. Отримана кількість балів (сума) ділиться на кількість навчальних дисциплін, практик, оцінок за державну атестацію, підсумкові оцінки з яких додавалися.
Максимальний показник середнього бала документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ (СБ), становить 15 балів.
Розрахунок середнього бала документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, проводиться із заокругленням з точністю до 0,001.
Додаткові бали за навчальні та наукові досягнення нараховуються як сума балів за кодами робіт, наведених у таблиці, але не більше 5 балів загалом. Рішення про нарахування додаткових балів приймає атестаційна комісія після прийняття фахового вступного випробування у випадках, передбачених цими Правилами прийому.
Навчальні та наукові досягнення[1] | Код | Бали |
Диплом переможця та призера (ІІ-ІІІ місце) ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни та спеціальності або II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук, проведених у поточному навчальному році. | №1 | 5 |
Опублікована наукова стаття у фаховому виданні відповідно до Переліку наукових фахових видань України, стаття у закордонному науковому журналі (враховується не більше як 2 статті). | №2 | 2 |
Участь у міжнародних або всеукраїнських наукових конференціях, семінарах, круглих столах, яка підтверджена опублікованими тезами доповіді (враховується не більше 5 опублікованих тез доповідей ). | №3 | 1 |
Вступникам спеціальності 017 “Фізична культура і спорт”, які є переможцями та призерами всеукраїнських і міжнародних спортивних змагань, учасниками Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, майстрами спорту України міжнародного класу, майстрами спорту України додаткові бали нараховуються у обсязі 5 балів.
Додаткові бали нараховуються вступникам спеціальностей 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація”, 025 “Музичне мистецтво”: лауреати (призери) всеукраїнських мистецьких конкурсів за відповідною спеціальністю (1 бал), міжнародних конкурсів, фестивалів, виставок за відповідною спеціальністю (2 бали). За наведеними підставами вступнику може бути нараховано не більше 5 балів загалом.
Додаткові бали можуть нараховуватися за усіма спеціальностями, за якими здійснюється вступ на навчання з дотриманням загальних вимог, встановлених цими Правилами прийому.
Максимальний показник додаткових балів за навчальні та наукові досягнення становить 5 балів.
За письмовою заявою вступника для здобуття ступеня магістра його результати вступного іспиту з іноземної мови можуть бути зараховані як результати вступного іспиту з іноземної мови при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра за цією ж спеціальністю іншої форми навчання або за іншою спеціальністю.
За письмовою заявою вступника для здобуття ступеня магістра його результати фахового вступного випробування можуть бути зараховані як результати фахового вступного випробування при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра за цією ж спеціальністю іншої форми навчання.
Фахове вступне випробування та вступний іспит з іноземної мови проводяться у формі комп’ютерного тестування. Фахове вступне випробування може проводитися в інших формах, передбачених цими Правилами прийому.
7.10. Особа може вступити до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала відповідного додатка до диплома.
За результатами додаткових вступних випробувань приймається рішення про рівень фахової підготовки, здатність вступника до засвоєння відповідної освітньої програми та допуску до фахового випробування.
Додаткове вступне випробування проводиться у формі комп’ютерного тестування зі спеціальності й оцінюється за шкалою “достатньо”/“недостатньо”.
За умови успішного проходження тесту зі спеціальності, конкурсний бал такої категорії вступників обчислюється відповідно до положень цього розділу Правил прийому.
7.11. Для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра конкурсний бал розраховується за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = П,
де П – оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів).
Результат фахового вступного випробування для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів.
Фахове вступне випробування проводиться у формі комп’ютерного тестування. Фахове вступне випробування може проводитися в інших формах, передбачених цими Правилами прийому.
VIII. Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти
8.1. Спеціальними умовами щодо участі у конкурсному відборі при вступі для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти є:
− зарахування за співбесідою;
- участь у конкурсному відборі за іспитами та/або квотою-1, квотою-2.
Спеціальними умовами на здобуття вищої освіти за державним або регіональним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти є:
- зарахування за результатами співбесіди, квотою-1 або квотою-2 на місця державного або регіонального замовлення;
- зарахування за квотою-3 на місця регіонального замовлення;
- переведення на вакантні місця державного або регіонального замовлення осіб у порядку, передбаченому Умовами прийому, цими Правилами прийому, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію;
− переведення на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб у порядку, передбаченому законодавством, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб.
8.2. Проходять вступні випробування у формі співбесіди та в разі позитивного висновку про проходження співбесіди рекомендуються до зарахування:
− особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;
- особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).
Якщо такі особи рекомендовані до зарахування на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони зараховуються на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.3. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:
− особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа.
Особи цих категорій беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів 2018 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2016-2018 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.4. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:
− особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до приймальної комісії університету копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о “Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 “Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти).
Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів 2018 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.5. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання і якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2018 році) та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:
− особи, які в 2018 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (за умови подання до приймальної комісії університету одного з документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 “Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, або копії такого документа).
Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з певного(их) навчального(их) предмета(ів), з яких не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.6. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) до уповноважених закладів вищої освіти, визначених відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925 (зокрема, усіх закладів вищої освіти у сфері управління МОН, МОЗ, Мінкультури, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей), та, в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень, допускаються до участі в конкурсному відборі:
− особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані в якості внутрішньо переміщених осіб) або переселилися з неї після 01 січня 2018 року.
Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів (з урахуванням особливостей проходження державної підсумкової атестації в Освітніх центрах “Крим-Україна” або без такого врахування для осіб, які отримали документ про повну загальну середню освіту) та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо громадяни України з числа таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.7. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) до закладів вищої освіти на території Луганської і Донецької областей та переміщених закладів вищої освіти, визначених відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 907/29037, та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:
− громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2018 року.
Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором).
8.8. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання і якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2018 році) та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:
− особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2017 року;
- громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.
Особи цих категорій беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Особи, зазначені в абзаці третьому цього пункту, беруть участь у конкурсному відборі на місця державного або регіонального замовлення лише в разі вступу тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
8.9. Беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-3 на місця регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”):
− особи, що здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.
8.10. Особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 8.2-8.6, 8.9 цього розділу, і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного бала.
8.11. Підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому Умовами прийому, цими Правилами прийому, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію:
1) діти із сімей:
− осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
- осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції (у тому числі волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
- осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
- осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час виконання такими добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
− військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, а також дітям із сімей працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення; осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
2) діти, один з батьків яких помер внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;
3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою при виконанні ним обов’язків військової служби.
8.12. Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому Умовами прийому, цими Правилами прийому, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію:
− особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
- особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, − категорія 1 та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, − категорія 2;
- діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
− особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 8.2-8.7 цього розділу, і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, коли у відповідних заявах зазначено: “претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб”).
8.13. Можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення в порядку, передбаченому Умовами прийому, цими Правилами прийому, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, а також на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб у порядку, передбаченому законодавством, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:
− особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.
8.14. При вступі для здобуття ступеня магістра зі спеціальності 081 “Право” беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (замість єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей) та при вступі для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини” (крім спеціальності 293 “Міжнародне право”) (замість єдиного вступного іспиту з іноземної мови):
− особи, які не можуть взяти участь в єдиному вступному іспиті та єдиному фаховому вступному випробуванні через наявність у них захворювань, зазначених у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
- особи, які для виконання єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування потребують створення інших особливих умов, ніж зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0101-0104, 0201-0203, 0206, 0301-0306, 0401, 0501, 0601, 0701, 0702;
- вступники, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 31 березня 2018 року.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
[1] олімпіади, конкурси наукових робіт, наукові статті та виступи на конференціях вважаються фаховими лише за відповідності спеціальності, за якою вступає особа.