Репозитарій мотиваційних листів

Шановні абітурієнти!

Починаючи  писати  мотиваційні листи, уважно й детально ознайомтеся в Додатку 7 Правил прийому до Волинського національного університету імені Лесі Українки в 2023 році із рекомендаціями щодо змістового, структурного та технічного оформлення такого різновиду ділової кореспонденції. 

 КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА 

Рекомендації щодо структури та змістового наповнення мотиваційного листа

Мотиваційний лист – це документ, який складає і завантажує вступник під час подачі заяви до закладу вищої освіти. У тексті мотиваційного листа варто пояснити причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на обрану освітню програму.

Мотиваційний лист повинен відповідати формальним вимогам, що ставляться до ділових листів, а також літературним нормам сучасної української мови.

Університет проводить перевірку мотиваційних листів на оригінальність тексту у випадку проведення конкурсного відбору з використанням мотиваційних листів.

Мотиваційний лист складається із трьох частин: вступу, основної та завершальної (висновку) частини.

Мотиваційний лист має містити інформацію про адресата (назва закладу вищої освіти, прізвище та ініціали особи, якій адресований  лист) та адресанта (прізвище, ім’я, по батькові, адреса для кореспонденції та електронна адреса, номер телефону), що розташована у правому верхньому куті аркуша.

Мотиваційний лист вступника до Волинського національного університету імені Лесі Українки можна впорядковувати за власним баченням, однак бажано, щоб він був такої структури:

Ректорові

Волинського національного університету

імені Лесі Українки

проф. Анатолію ЦЬОСЮ

Майбороди Сергія Васильовича,

проспект Волі, 2, м. Луцьк, 

Волинська обл., 43025,

majborodasv@gmail.com,

+380677579889

Шановний Анатолію Васильовичу!

У вступній частині абітурієнт коротко формулює мету написання листа, вказує, яку саме спеціальність та освітню програму обрав, детальніше пояснює, чому саме віддав перевагу Волинському національному університету імені Лесі Українки для навчання і як, на його думку, здобуття освіти в цьому закладі сприятиме його професійному розвитку.

Основна частина має містити кілька абзаців із розповідями вступника про підстави, які дозволять приймальній комісії ухвалити позитивне рішення про прийняття абітурієнта на навчання за вказаною спеціальністю, наприклад, здобутки в навчанні, громадській діяльності, навички та здібності, які знадобляться для здобуття освіти та подальшого працевлаштування за фахом.

У завершальній частині вступник підтверджує готовність навчатися та висловлює впевненість у правильному виборі освітньої програми.

Дата і підпис адресанта.

Обсяг мотиваційного листа та технічні вимоги до нього

Обсяг листа – 1–2 сторінки формату А4 (300–500 слів).

Мова листа – українська.

Набір тексту листа у форматі Microsoft Word зі збереженням у форматі doc.

Шрифт – TimesNewRoman, розмір 14, через 1 інтервал.

Поля з усіх сторін – 20 мм; абзацний відступ – 1,25 см.

Назва файлу має відповідати прізвищу автора та шифру й назві спеціальності (наприклад: Майборода_035_Філологія.doc)

 
Translate »