Освітні центри «КримУкраїна» і «ДонбасУкраїна»

Вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму, мають право вступати на навчання за державним замовленням у межах квоти-2 для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти, базової загальної середньої освіти. Для участі у конкурсі в межах квоти-2 необхідно подати документи до освітніх центрів у встановлені строки.

Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах в період вступної кампанії 2021 року.

Крім цього вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Вступати через освітні центри мають право особи, які:

  • мають український документ про освіту (дистанційна або екстернатна форма здобуття освіти);
  • не мають українського документу про освіту;
  • складали ЗНО і матимуть відповідні сертифікати 2018, 2019, 2020 та 2021 років;
  • не складали ЗНО.

Терміни вступної кампанії:

  • прийом заяв на бюджет: з 07 червня по 19 липня 2021 р.;
  • для вступу на контракт та переведення на вакантні бюджетні місця (у разі наявності вакансій по квоті-2).

Нормативні документи ВНУ імені Лесі Українки:

Правила прийому та зарахування на навчання до Волинського національного університету імені Лесі Українки осіб, місцем проживання яких є територія проведення ООС (Додаток до Правил прийому до Волинського національного університету  імені Лесі Українки у 2021 році)

ПЕРЕЛІК населених пунктів, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес (Додаток 1 до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях (пункт 2 розділу І))

Освітня декларація про завершення здобуття загальної середньої освіти (Додаток 2 до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях (пункт 2 розділу І))

Правила прийому та зарахування на навчання до Волинського національного університету імені Лесі Українки осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь) (Додаток до Правил прийому до Волинського національного університету імені Лесі Українки у 2021 році)

Освітня декларація про завершення здобуття загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території України (Додаток до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (пункт 2 розділу І))

Адреса освітнього центру та контактна інформація:

Волинський національний унiверситет імені Лесі Українки

43025, м. Луцьк, проспект Волі, 13, каб. 101

Відповідальна особа за роботу освітнього центру: заступник відповідального секретаря приймальної комісії, кандидат географічних наук, доцент Слащук Андрій Миколайович.

Тел.: +38(0332) 24-84-31, +38(066)0846428.

Е-mail: prycom@ vnu.edu.ua.

Графік роботи центру:

понеділок–п’ятниця 09:00–17:00 (вихідні – субота, неділя)

Уповноважений заклад загальної середньої освіти:

Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький інституційний ліцей № 8 Луцької міської ради» м. Луцьк, вул. Ковельська, 43.

Нормативні документи Міністерства освіти і науки України:

1. Наказ МОН України № 560 від 24.05.2016 р. «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України».

Наказ МОН України № 537 від 19.05.2016 р. «Про затвердження порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року. 

Додаткова інформація за посиланнями:

https://dostupnaosvita.com.ua/ http://openpolicy.org.ua/donbass-crimea/

https://mon.gov.ua/ua/tag/zhitelyam-donbasu-ta-krimu

Перелік інформаційних матеріалів для вступників ТОТ ГО «Фонд “Відкрита політика”»

  1. Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до університетів через Освітні Центри–2021 – 6 важливих кроків»:

Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських університетів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна».

Начальник головного управління вищої освіти і освіти дорослих директорату фахової передвищої і вищої освіти Міністерства освіти та науки України Світлана Кретович презентує дорожню карту для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) України та прифронтових районів, які бажають вступити до українських закладів вищої освіти.

У покроковій інструкції докладно описано механізм спрощеної процедури вступу через Освітні Центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна»: що, як і коли потрібно зробити абітурієнту, щоб здійснити свою мрію та отримати диплом, визнаний у всьому світі.

  1. Спрощена процедура вступу–2021 через Освітні Центри «Донбас/Крим–Україна» до українських університетів для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) та прифронтових районів

Докладна дорожня карта для вступників із ТОТ та прифронтових районів: хто і як може скористатися державною програмою, яка передбачає вступ до вишів без паспорта, сертифіката ЗНО, атестата про середню освіту, як звернутися до Освітніх Центрів, які складати іспити тощо.

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до університетів через Освітні Центри–2021 – 6 важливих кроків:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/sproschenaya-protsedyra-vstypy

3. Спрощена процедура вступу–2021 через Освітні Центри «Донбас/Крим–Україна» до українських ПТНЗ для мешканців тимчасово окупованих територій та прифронтових районів

Покрокова інструкція для випускників 9-х та 11-х класів, які бажають вступити до українських професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) за спрощеною процедурою через Освітні Центри: умови, правила, особливості вступу, програма державного забезпечення.

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри–2021:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/dorozhnya-karta-sproshchena-procedura-vstupu-do-ptnz

 

 4. Інформація щодо звичайної процедури вступу–2021/ЗНО

Найважливіші дати основної та додаткової сесій ЗНО, графік проведення тестувань з навчальних предметів, роз’яснення щодо додаткової траєкторії вступу для абітурієнтів з ТОТ (через Освітні Центри «Донбас/Крим–Україна» у випадку, якщо бали ЗНО виявилися недостатньо високими).

5. Анімаційний ролик «Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету»

Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!

6. «Успішна історія студента Херсонської державної морської академії»

Хлопець народився і виріс на тимчасово окупованій території, у місті Севастополь, у 2018 році закінчив школу. Роздумів, куди вступати, навіть не було – він мріяв стати моряком, як батько, тож своєю alma-mater він обрав Херсонську державну морську академію. Вступив на бюджет за спрощеною процедурою через Освітній Центр «Крим–Україна», успішно склавши два іспити ДПА (українську мову та літературу й історію України) і профільний іспит університету.

7. Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів»

З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта. 

Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.

8. Перелік Освітніх центрів 2021 року по областям. Обирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – із сайтами університетів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами:

https://dostupnaosvita.com.ua/centers

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

 
 
 
Translate »